smoczek dla noworodka

Podczas kompletowania wyprawki dla noworodka, bardzo często posiadamy wiele dylematów odnośnie wyboru odpowiednich rzeczy, które zapewnią naszemu maluszkowi wygodę, a także nie będą wpływały negatywnie na jego prawidłowy rozwój. Wątpliwości pojawiają się bardzo często w związku z czym warto je konsultować, aby ostatecznie wybrać odpowiedni dla naszego dziecka produkt.

Bardzo często tematem budzącym spore wątpliwości jest smoczek dla noworodka. Wiele młodych rodziców nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, że liczy się przede wszystkim jego jakość, a nie wygląd. Rynek obecnie oferuje wiele różnorodnych rodzajów smoczków, które raczej mają dobrze wyglądać, niż pełnić jak najlepiej swoją rolę. W związku z powyższym pamiętajmy o tym, żeby zwrócić szczególną uwagę na kilka podstawowych cech smoczka.

Pierwszą z nich jest materiał z jakiego został wykonany. Może być to silikon lub lateks. W przypadku tego pierwszego, jest on dużo solidniejszy, ale jednakowoż również twardszy. W związku z tym faktem najlepszym smoczkiem dla noworodka będzie ten wykonany z lateksu.

Ważną kwestią jest również kształt i rozmiar smoczka. Pamiętajmy, że smoczki dla noworodków BEbito powinny mieścić się w przedziale wiekowym 0-3 miesięcy. Ponadto najlepszym dla nich kształtem jest ten o anatomicznej budowie, który przypomina brodawkę piersi. Dla dzieci starszych zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest użycie smoczka okrągłego.

Post Author: Wiolka

You may also like

Zabawki

Jak wybrać idealny prezent dla noworodka?

Narodziny dziecka to czas radości. Każdy członek rodziny i przyjaciel

Laktator ręczny czy elektryczny

Niektóre kobiety kupują laktator jeszcze przed rozwiązaniem, by mieć go

Butelki tommee tippee – karmienie nowej generacji

Osoby, które zostaną dopiero rodzicami zapewne nie zdają sobie sprawy,