Niektóre kobiety kupują laktator jeszcze przed rozwiązaniem, by mieć go na tak zwaną czarną godzinę. Inne decydują się na pożyczenie od znajomej, albo w popłochu kupują go dopiero wtedy, gdy pojawią się problemy z laktacją. Lepiej zawczasu zapoznać się z modelami laktatorów i dokonać wyboru pomiędzy laktatorem ręcznym a elektrycznym.

Laktatory ręczne

Laktatory ręczne są z reguły dużo tańsze niż elektryczne, to niezaprzeczalnie jedna z ich ogromnych zalet, szczególnie jeżeli kobieta jest praktycznie pewna, że z laktacją wszystko pójdzie dobrze. Oczywiście ta pewność może zostać zweryfikowana w późniejszym etapie, jednak mimo wszystko wiele kobiet wybiera laktatory ręczne właśnie ze względów ekonomicznych. Z pewnością trzeba się trochę wysilić podczas ich używania, ich plusem jest jednak to, że chodzą bardzo cicho. Można ich zatem używać nawet w tym pomieszczeniu, w którym śpi dziecko. Odciąganie mleka za pomocą laktatora ręcznego nie generuje dużego hałasu.

Laktator elektryczny

Laktator elektryczny to trochę większy wydatek rzędu nawet 250 lub 300 zł. To zatem dużo dla tych kobiet, które decydują się na zakup laktatora jeszcze przed porodem. Jeżeli jednak pojawiają się rzeczywiście duże problemy z laktacją, za pomocą laktatora elektrycznego można pobudzać piersi do produkcji mleka. Poza tym to dzięki niemu będzie można ściągać mleko na zapas – kobiecy pokarm może być z powodzeniem mrożony czy przechowywany w lodówce. Laktatory elektryczne działają szybciej, jednak niestety często generują hałas.

Post Author: Wiolka

You may also like

smoczek dla noworodka

Smoczek dla noworodka – który wybrać?

Podczas kompletowania wyprawki dla noworodka, bardzo często posiadamy wiele dylematów

Zabawki

Jak wybrać idealny prezent dla noworodka?

Narodziny dziecka to czas radości. Każdy członek rodziny i przyjaciel

Butelki tommee tippee – karmienie nowej generacji

Osoby, które zostaną dopiero rodzicami zapewne nie zdają sobie sprawy,