Szykowanie wyprawki dla noworodka to zawsze ogromne zadanie dla każdego pierwszorazowego rodzica. Na szczęście można przeczytać wiele porad na temat tego, co z pewnością powinno znaleźć się w każdej wyprawce dla noworodka. Poniżej kilka absolutnie niezbędnych rzeczy.

Dziecięce tekstylia

W każdej wyprawce muszą znaleźć się dziecięce tekstylia takie jak ubranka, kilka pieluszek tetrowych, kocyki oraz otulacze, a także na pierwsze dni z pewnością przyda się tak zwany rożek. Warto kupić ubrania w trochę większych rozmiarach niż najmniejsze na rynku, aby były odpowiednie na maluszka przez kilka pierwszych tygodni jego życia.

 

Butelki do karmienia

butelki dla dzieciWiele mam chce karmić swoje dziecko piersią, jednak różnie z tym bywa. Dlatego też warto jest mieć jakieś butelki do karmienia dla dzieci za pomocą mleka modyfikowanego, albo mleka mamy odciągniętego laktatorem z piersi. Gdy wybiera się butelki do karmienia, najważniejsze jest zwrócenie uwagi na kształt smoczka oraz materiał, z którego został ten smoczek wykonany. Dobrze jest poczytać opinie w internecie dotyczące konkretnych marek butelek.

 

Kosmetyki dla noworodka

Maluszek potrzebuje również kilku bardzo dobrej jakości kosmetyków, które będą odpowiednie do pielęgnacji jego bardzo wrażliwej skóry. Najważniejszy jest krem do pielęgnacji skóry pupy, oraz jakiś bardzo łagodny środek do kąpieli. Jeżeli maluszek urodzi się podczas zimnych pór roku, zabierając go na pierwsze spacery należy zabezpieczyć skórę jakimś bardzo tłustym kremem do buzi oraz reszty ciałka.

Post Author: Wiolka