Osoby, które zostaną dopiero rodzicami zapewne nie zdają sobie sprawy, ilu trudnych wyborów będą musieli dokonać w związku z wychowaniem dziecka. O ile można sobie wyobrazić ile dylematów można mieć w związku z wyborem wózka lub fotelika samochodowego, to trudno spodziewać się trudności przy wyborze butelki i smoczka dla dziecka. A jednak!

Czasy, gdy butelka była po prostu butelką, a każdy smoczek był taki sam, dawno minęły. Ogromny postęp technologiczny sprawił, że również na tym polu należy dokonać wielu wyborów, ważnych wyborów. Należy pamiętać, że przestawienie dziecka z karmienia piersią na karmienie butelką jest dla niego ogromną zmianą a może nawet pewnym szokiem.

Butelki zapobiegające kolkom

Maluchy często nie chcą jeść, mają kolki. Aby zapobiec takim problemom opracowano butelki tommee tippee. Są one wykonane z bezpiecznego tworzywa o kształcie przypominającym pierś matki. Do butelek znajdziemy dedykowane smoczki tommee tippee wykonane z tworzywa przypominającego kobiecy sutek charakteryzującego się:
• miękkością,
• kształtem.

Dzięki takiej butelce i smoczkowi w dziecku naturalnie pobudzany jest odruch ssania i łatwiej jest przestawić je n karmienie butelką. Przy karmieniu butelką niemałym problemem są kolki, na jakie narażony jest nasz maluch przez to, że połyka powietrze. Smoczki tommee tippee kompatybilne z butelkami tommee tippee posiadają bardzo skuteczne zawory przeciw kolkowe, skutecznie zmniejszające wystąpienie kolki u naszego malucha. Warto zastanowić się nad tego typu przedmiotami dla dzieci.

Post Author: Wiolka

You may also like

smoczek dla noworodka

Smoczek dla noworodka – który wybrać?

Podczas kompletowania wyprawki dla noworodka, bardzo często posiadamy wiele dylematów

Zabawki

Jak wybrać idealny prezent dla noworodka?

Narodziny dziecka to czas radości. Każdy członek rodziny i przyjaciel

Laktator ręczny czy elektryczny

Niektóre kobiety kupują laktator jeszcze przed rozwiązaniem, by mieć go